Bitcoin [BTC] Price Prediction Model Sees Next All-Time High w 474 dni.

Inwestorzy Bitcoin [BTC] wydają się być w głębokim sniegu ostatnio z jednym z najniższych okresów zmienności. Sugerowana zmienność Bitcoin’a. pozostała jednak wysoka przy korelacji SPX i Open Interest (OI) na rynku opcji. Jednak sama cena zmieniła się w małych przedziałach.

giełda btcusd gemini
1-dniowy wykres BTC/USD na Gemini (TradingView)
60-dniowa zmienność ceny Bitcoinu wynosi 3,74%. Poprzednie czasy z tak niską zmiennością były obserwowane po zmniejszeniu się o połowę w 2016 roku i w okresie poprzedzającym rynek niedźwiedzi i hossy w latach 2018 i 2019. Wartości zmienności są więc neutralne, ale ich bliskość do trendu z 2016 roku sugeruje, że jesteśmy w byczym okresie konsolidacji.

bitcoin 60-dniowa zmienność
Bitcoin 60-Day Volatility (Źródło)
Powtarzanie w oparciu o czas w 2016 r. Uruchomienie w 2016 r.
Zgodnie z tym modelem predykcji czasowej zaprojektowanym przez Digitalik.net (alias), następny ATH będzie na północ od 300.000 dolarów i jest jeszcze 474 dni do przodu. Model ten powiela bieg byka z 2016 roku po zmniejszeniu o połowę.

model predykcji cen btc

Bitcoin [BTC] Model przewidywania ceny (źródło)
Wykres pokazuje, jak by to było, gdyby od dziś zmiana cen powtarzała swój wzorzec z poprzedniego cyklu. Idzie 1458 dni do przodu (pełny cykl).

„Historia nie powtarza się sama, ale często się rymuje“ – Mark Twain
Powyższe powiedzenie ma szczególne znaczenie w obrocie aktywami, ponieważ pomaga w tworzeniu nastrojów rynkowych. Zmiany te zazwyczaj polegają na wyprzedzaniu spodziewanego zdarzenia lub na nieoczekiwanej reakcji w ogóle. W związku z tym powyższy model ma niskie prawdopodobieństwo wystąpienia, ale daje słabe wyobrażenie o wydłużeniu okresów konsolidacji przed wybiegiem byka.

Inny wybitny analityk, Willy Woo, niedawno zasugerował, że możemy zobaczyć przednie bieganie byków. Ma on jeszcze opublikować podstawy i szczegóły wskaźnika trendu w cenie Bitcoin Future. Niemniej jednak, wspomina, że na początku roku, cena została zapoczątkowana dla parabolicznego biegu, ale COVID-19 pojawił się jako wydarzenie czarnego łabędzia.

rynek byków, kiedy

Bitcoin {BTC] Bull Market Prediction Model (Źródło)
Zgodnie z tym modelem powtarzania cyklu, kolejny bieg byków może rozpocząć się mniej więcej w następnym miesiącu. Jednak on również stwierdził,

Im dłużej ten hossa na rynku trwa do zamknięcia, tym wyższa jest cena maksymalna (model Top Cap). Długie boczne pasmo akumulacji jest ostatecznie dobrą rzeczą.

Z którym modelem zgadzasz się na 30-dniowy lub 474-dniowy? Proszę podzielić się z nami swoimi poglądami.